Poukładaj sobie w głowie na Nowy Rok!

Jak często odczuwa się potrzebę zmiany? Ile razy noworoczne postanowienia spełzały na niczym? W jaki sposób sprawić, aby w końcu się udało? Takie pytania zadają sobie nie tylko dorośli. Dla dzieci i młodzieży pożegnanie starego i powitanie nowego roku to także wyjątkowy czas. Właśnie do nich skierowane są działania, które rozpoczynają się 22 grudnia i będą trwały prawie do końca stycznia 2017!

„Poukładaj sobie w głowie na Nowy Rok!” to internetowa kampania społeczna skierowana do dzieci i młodzieży, której zadaniem jest zwrócenie uwagi na dbałość o higienę psychiczną tejże grupy. Przełom roku stanowi doskonały pretekst do podjęcia tematu zmiany i porządkowania, ponieważ to właśnie młodzi ludzi podchodzą z ekscytacją do nadchodzącego czasu Świąt Bożego Narodzenia, a następnie Sylwestra, wiążąc z Nowym Rokiem wielkie nadzieje. Licząc na potencjał pozytywnej motywacji do zmian, warto zachęcić ich do zdrowych nawyków, wzmacniających równowagę psychiczną. Zawrotne tempo życia we współczesnym świecie, codzienne używanie wielu urządzeń technologicznych oraz rosnące różnorodność kompetencji dają się we znaki zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

Na co dzień szkolimy nauczycieli i edukatorów, którzy z jednej strony opowiadają o dobrych praktykach, jakie możliwe są dzięki współczesnym metodom nabywania wiedzy tj. programy edukacyjne, aplikacje, tablety czy możliwości interaktywne. Bardzo często pojawia się jednak kwestia związana z nauczaniem dzieci i młodzieży zachowania odpowiedniego balansu we współczesnym świecie, aby ten tablet był traktowany jako narzędzie, a nie najlepszy przyjaciel. Dlatego zdecydowałyśmy się na start pilotażowej edycji „Poukładaj sobie w głowie na Nowy Rok!”, podczas której będziemy w pozytywny i lekki sposób komunikować uczniom codzienne sposoby na dobre zdrowie dla...głowy! – uzasadniają organizatorki kampanii.

Kampania „Poukładaj sobie w głowie na Nowy Rok!” ma charakter internetowej akcji społecznej. Za pomocą przystępnych treści publikowanych w społecznościowych kanałach komunikacji najczęściej odwiedzanych przez dzieci i młodzież, organizatorzy chcą zachęcać do zmiany nawyków i zdrowych postanowień... na nowy rok 2017! Akcji towarzyszyć będzie promocja spotu video z udziałem gwiazdy (która jeszcze na moment pozostaje tajemnicą), wsparcie młodzieżowych YouTuberów oraz liczne konkursy z nagrodami dla uczniów. Pierwsze efekty kampanii będzie można poznać na konferencji prasowej już 27 grudnia 2017 r.

Kampania jest elementem Kompleksowego programu wsparcia pozytywnych zmian w podejściu do zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży ma odpowiadać na potrzeby współczesnego, rozwijającego się społeczeństwa, w którym istotne staje się wspieranie zdrowia i potencjału psychicznego dzieci i młodzieży, w szczególności w obliczu wielu nowych zagrożeń, wynikających z postępu cywilizacyjnego. Program będzie wielopłaszczyznowy i zakłada dotarcie do nauczycieli, rodziców, jak i bezpośrednio dzieci i młodzieży. Chcemy uświadomić osobom dorosłym mającym wpływ na rozwój dzieci i młodzieży, jak ważne jest kształtowanie przekonań, postaw, zachowań i stylu życia wspierającego zdrowie psychiczne i rozwijanie umiejętności radzenia sobie w sytuacjach zagrażających zdrowiu psychicznemu. Poprzez działania edukacyjne i promocyjne pokażemy dzieciom i młodzieży, w jaki sposób mogą dbać o siebie, będziemy pobudzać poczucie własnej wartości oraz pokazywać, jak pozytywna samoocena, szacunek dla innych oraz zaufanie do siebie może w pozytywny sposób wspierać rozwój zdrowej, szczęśliwej jednostki.

Program kierowany jest do młodzieży 4-6 klasa szkoły podstawowej, szkół gimnazjalnych i pozagimnazjalnych. Projekt finansowany jest ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Organizatorem kampanii „Poukładaj sobie w głowie na Nowy Rok!” jest Instytut Edukacji Pozytywnej, który zmienia sposób myślenia o edukacji dzieci, młodzieży i dorosłych.

Opiekę merytoryczną nad kampanią objął portal Zdrowa Głowa , a patronat medialny przyznały magazyny Victor i Perspektywy.

  • SZCZEGÓŁY

  • osoba kontaktowa: Ania Kalinowska
  • @ ania@instytutep.pl
  • tel: +48 792 663 792
  • termin: Kampania "Poukładaj sobie w głowie na Nowy Rok!"
  • 22 grudnia 2016 - 29 stycznia 2017
  • organizator: Instytut Edukacji Pozytywnej
  • partner: Zdrowa Głowa
  • patronat medialny: Victor, Perspektywy